Jedna z bardziej skutecznych metod leczenia blizn urazów ortopedycznych lub schorzeń neurologicznych. Pinoterapia bo o niej mowa bywa bolesna lecz efekty jej działania często przysłaniają dyskomfort pacjenta podczas terapii.
Pinoterapia jest elementem koncepcji medycyny manualnej Radosława Składowskiego, który oprócz technik manualnych zaczął wprowadzać techniki narzędziowe. Ta nowatorska metoda została utworzona na bazie wiedzy z neurofizjologii, refleksoterapii, klasycznej ortopedii, biofizyki a także akupunktury.

W jaki sposób działa?
Pinoterapia jest rodzajem terapii odruchowych czyli stymulujących organizm do samonaprawy.  Terapie wykonuje się przy pomocy miedzianych gwoździ-pinów oraz noży-katów. Używając wspomnianych narzędzi uciskamy lub gradujemy określone punkty bez przerywania ciągłości skóry. W ten sposób stymulujemy i bodźcujemy określone punkty w ośrodkowym układzie nerwowym, a dzięki temu układ mięśniowy, wisceralny, naczyniowy czy endokrynny odbiera sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. Dzięki pinoterapii skutecznie możemy pracować z tkanką powięziową zmniejszając jej gęstość oraz poprawiając elastyczność. Pinoterapia świetnie się również sprawdza w uwalnianiu stresowej nadpobudliwość mózgowia i wynikające z niej napięć psychicznych.

Dla kogo skierowana jest Pinoterapia?
Metoda ta bardzo dobrze się sprawdza w leczeniu kontuzji ortopedycznych takich jak bóle mięsniowo-powięziowe, bóle głowy, bóle kręgosłupa czy stawów obwodowych, przy schorzeniach neurologicznych jak również przy usprawnianiu blizn.
Warto korzystać z nowoczesnych technik manualnych, jakimi jest np. pinoterapia, aby móc w jak najszybszym czasie wrócić do pełnej sprawności i do życia bez bólu.

Leave a reply